Sady filtrů 1000h

Originální filtry Komatsu

Pokud jde o filtry, nejdůležitější vlastností je jakost, zde opravdu není místo na jakýkoliv kompromis.

Stroj Komatsu musí mít originální díly, což se vztahuje i na veškeré typy filtrů.

Čisté kapaliny a zároveň důkladná filtrace jsou nezbytné k zajištění nízkých nákladů na údržbu a dlouhou životnost stroje včetně veškerých komponent. Příliš mnoho větších částeček v hydraulickém systému má vždy za následek kratší životnost a zhoršenou výkonnost. V nejhorším případě dojde k poškození částí hydraulického systému, kde následkem jsou pak vysoké náklady na opravy a seštelování stroje. Podle starého pravidla je již příliš pozdě, jestliže hydraulický systém obsahuje částečky, které je možné zahlédnout pouhým okem, v tomto případě již došlo k vážnému poškození hydraulického systému. Má to veliký vliv, a proto by měly být dodržovány odpovídající postupy výměny všech filtrů a olejů. Po každých 500 hodinách by měla být provedena analýza hydraulického oleje k identifikaci včasných signálů o možnosti spotřeby oleje nebo komponentů hydraulického systému.

Originální filtry Komatsu jsou vyzkoušené a testované tak, aby splňovaly přísná pravidla, která jsou platná pro všechny součásti strojů Komatsu. Komatsu vyvinulo sady filtrů 1000h speciálně pro naše lesní stroje.

Sady filtrů 1000h jsou shodné s harmonogramem údržby strojů a obsahují každý filtr, který potřebujete v průběhu 1000 h práce harvestora nebo vyvážecí traktory Komatsu.

1. Filtr hydraulického oleje

Mazivo pro vysokootáčková ložiska

Originální filtry Komatsu využívané pro hydraulický olej, jsou vyrobeny z vysoce kvalitních skleněných vláken (GDL), která zaručují:

  • velice vysokou kapacitu nečistot a dlouhou životnost filtrační vložky
  • výkonnost, která splňuje veškeré požadavky na čistotu, jež je stanoveno v našich záručních podmínkách

Toto spojení vysokého výkonu a efektivity filtrace nečistot prodlužuje životnost filtračních prvků a taktéž oleje v souladu s podmínkami pro čistotu dle třídy ISO 4406. Tím je vyznačeno spolehlivější provozování a delší frekvence výměny materiálů bez omezení výdajů na stupeň čistoty oleje.

2. Vzduchový filtr motoru

Efektivní vzduchový filtr s velikou filtrační kapacitou a velikou filtrační plochou, poskytuje čistý vzduch nasávaný motorem a zabraňuje včasnému opotřebení. Komatsu věnovalo velikou pozornost na rozvoj vysoce výkonných vzduchových filtrů. V průběhu výměny vzduchového filtru je velice důležitá správná instalace filtrů. Spoje musí být utěsněny kvůli zabránění úniku vzduchu a nečistot v průběhu sání.

3. Palivový filtr

Dobrá filtrace a efektivní separace vody z paliva jsou nezbytné kvůli stabilnímu provozu motoru. Slabé filtry a nedostatečná separace vody bude mít za následek zkrácení životnosti palivového systému, včetně palivového čerpadla a vstřikovačů. V případě výběru originálních filtrů, kdy budete chtít vykonat výměnu, která je uvedena v pokynech, ručíme, že motor ve stroji Valmet/Komtasu bude disponovat adekvátními podmínkami pro bezporuchový provoz po dobu několika tisíc hodin.

4. Filtr motorového oleje

Filtr oleje Komatsu je výsledkem mnohaletého vývoje a testování dodavatele motorů, Sisu Diesel. Naše originální filtry zaručují vysoký stupeň čištění a ochrany motoru proti škodlivým částečkám vznikajících ze spalování a odpadů z otočných částí motoru..

5. Kabinový filtr

DEfektivní filtrace vzduchu nasávaného do kabiny a systému automatické klimatizace ACC je velmi důležitá. Filtrace musí být nejvyšší kvality, aby nebyl ohrožen zdravotní stav provozovatele. Lesní stroje pracují v prostředí, které je složeno z více složek, než je pouze čerstvý vzduch lesa. Skládá se z velkého množství prachu, zárodků rostlin a dále obsahuje částečky z výfukových plynů dieselů. Přívod čistého vzduchu nasávaného do klimatizace je tedy velice důležitý. Originální filtry Komatsu jsou navrženy pro práci v náročných podmínkách, zajišťují adekvátní stupeň čištění a splňují nejpřísnější požadavky týkající se komfortu a zdravotního stavu provozovatele.