Komatsu Comfort Ride

Výchozím bodem pro návrh a provedení Komatsu Comfort Ride bylo bráno v úvahu pracovní prostředí a zdraví provozovatele. V kategorii lesních strojů se jedná se o unikátní systém odpružení kabinyvyvážecí traktory, čímž se výrazně zvyšuje bezpečnost a komfort práce a má také významný vliv na výkon, což v dlouhodobějším horizontu zvyšuje jeho výkonnost a ziskovost v procesu kácení stromů.

Komatsu Comfort Ride je postaven na čtyřech vzduchových válcích, kde v každém rohu kabiny je jeden z nich. Toto řešení je nezbytné pro získání maximálního tlumícího efektu odpružení kabiny. To není ale vše. Další výhodou Komatsu Comfort Ride jsou výjimečně dlouhé vzduchové válce +/-10 cm. Tato délka válců absorbuje nárazy a perfektním způsobem brzdí kabinové pohyby. Kromě toho Komatsu Comfort Ride výrazně snižuje hluk.

Konkrétní výhody a bezpečnostní prvky

Nedílnou a důležitou součástí Komatsu Comfort Ride je Ride Height Control, v průběhu jízdy po svazích, stroj může tento pohyb kompenzovat pohybem kabiny, aby byla zachována co největší stabilita. Komatsu Comfort Ride je také výjimečný z hlediska bezpečnosti a splňuje veškeré požadavky normy ISO 13849. Jako příklad je uveden mechanický zámek, který pevně uzamyká kabinu v průběhu servisu, nebo když je stroj přepravován na přívěsu. Dalším zabezpečením je automatické vypnutí fixace kabiny v momentě otevření dveří.

Spolehlivý a snadno použitelný

S Komatsu Comfort Ride získáte odpružení kabiny, při čemž bude zachován velmi dobrý přístup k veškerým komponentům pod kabinou. Kabina je důkladně testována a to i v nejtěžších podmínkách. Důležité je, že kabinu lze používat běžným způsobem, a to i když funkce odpružení kabiny není zapnuta. Komatsu Comfort Ride je řízeno nejnovějším systémem MaxiXplorer.

Klikněte a uvidíte Komatsu Comfort Ride v akční nabídce!